Fény és árnyék; történelmi környezetbe zárt modernitás; ember és technológia közötti interakció – A holland designer, Daan Roosegaarde által megálmodott Lotus Dome-ról készült képeket nézegetve akár azt is hihetnénk, egy science fiction film kiragadott jelenetei között lapozgatunk, de ez a valóság: egy virágszerű elemekből felépülő installáció, mely emberi mozgás hatására kinyitja ‘virágszirmait’, így elevenítve meg a fény és az árnyék játékát.
A Lotus Dome legutoljára Jeruzsálem legnagyobb, mintegy 20 ezer négyzetméteres barlangjában került bemutatásra a Jerusalem Light Festivalon, de eredetileg a Lille-ben található, elhagyatott reneszánsz Sainte Marie Madeleine templom számára készült.
Legyen szó templomról vagy barlangról, a Lotus Dome fényjátéka már a képeket nézegetve is elképesztő élményt nyújt. Egy újabb jó példája az emberrel és a természeti környezettel összhangban álló építészetnek – az egyénre szabott élményről már nem is beszélve, hiszen az, hogy hol és milyen intenzitással jön létre a fényjáték, csakis tőlünk függ.
A látványról beszéljenek a képek és a videó: